Podczas dzisiejszej sesji rady gminy Kamienna Góra przedstawione zostało wykonanie budżetu gminy w pierwszym półroczu 2022 roku.
Budżet gminy uchwalony został 22 grudnia 2021 roku. Dochody określone zostały w wysokości 48,1 mln zł, wydatki 56,4 mln zł. W pierwszym półroczu budżet był zmieniany i na koniec czerwca plan dochodów zakładał 52,6 mln zł, a wydatków 62,9 mln zł. Po podsumowaniu półrocza okazało się, że dochody wykonane zostały w wysokości 30,6 mln zł (58,2 % planu), wydatki 27,4 mln zł (43,7%).
Wykonanie budżetu w pierwszym półroczu jest prawidłowe, ale gmina ma dwie zagrożone inwestycje - remizę i świetlicę w Ptaszkowie oraz boiska przy szkole w Pisarzowicach. Niewiadomą jest również wzrost kosztów mediów (ogrzewanie, prąd) w gminnych instytucjach.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze