Reklama

Dotacja do budowy kamiennogórskiego lodowiska

To świetna wiadomość dla wszystkich miłośników sportu i rekreacji w regionie. Gmina miejska Kamienna Góra oficjalnie pozyskała blisko milion złotych na budowę nowoczesnego, odkrytego lodowiska, które w cieplejszych miesiącach zamieni się w wielofunkcyjne boisko oraz rolkowisko.

Nowy obiekt powstanie z myślą o całorocznym użytkowaniu, co oznacza, że infrastruktura nie będzie stała pusta po zakończeniu zimy.

W sezonie zimowym mieszkańcy będą mieli do dyspozycji stałe lodowisko o wymiarach 20 x 30 m (600 m kw. powierzchni). W planach jest także zakup profesjonalnego sprzętu do utrzymania idealnej tafli lodu.

Reklama

Poza sezonem zimowym obiekt zamieni się w bezpieczne rolkowisko oraz multisportowe boisko o wymiarach 24 x 34 m (816 m kw.). Powstaną tam linie do gry w koszykówkę, piłkę ręczną, unihokeja oraz piłkę nożną.

Z nowoczesnego kompleksu będą korzystać nie tylko mieszkańcy w celach rekreacyjnych, ale również dzieci i młodzież szkolna podczas lekcji wychowania fizycznego i zajęć ogólnorozwojowych.

Inwestycja ma ruszyć jeszcze w tym roku i potrwa do 2027 roku. Co ważne dla miejskiego budżetu, połowę kosztów pokryje zewnętrzne dofinansowanie.

Reklama

Finanse inwestycji w szczegółach:
Całkowita wartość zadania: 1 986 367,00 zł
Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu: 993 100,00 zł
Wkład własny Kamiennej Góry: 993 267,00 zł

Lodowisko ma powstać na terenei Miejskiego Centrum Kultury Fizycznej przy ul. Ściegiennego.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama