Przez dwa dni najmłodsze klasy w Szkole Podstawowej numer 1 w Kamiennej Górze brały udział w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy.
Dzieci przećwiczyły wzywanie pomocy, dzwonienie pod numery alarmowe, rozmowę z dyspozytorem medycznym, a także udzielanie pierwszej pomocy z zakresu sprawdzenia oddechów, ułożenie w pozycji bocznej bezpiecznej, rozpoczęcie RKO. Starsze klasy przećwiczyły działania przy zakrztuszeniach.
Zajęcia poprowadził instruktor Akademii Pierwszego Ratownika Piotr Jaksoń.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze