Reklama

Zalew wraca na sesję

Podczas dzisiejszej imprezy nad zalewem, burmistrz Janusz Chodasewicz zapraszał mieszkańców do udziału w nadzwyczajnej sesji rady miasta. Tematem, po raz kolejny, będą pieniądze na inwestycje.

W środę radni nie zgodzili się na emisję obligacji o wartości 5,15 mln zł. Pozyskane pieniądze miałyby być wkładem własnym do dwóch inwestycji: modernizacji zalewu oraz budowy domu pogrzebowego i parkingu przy cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej.

Burmistrz chce, aby radni ponownie rozważyli tę propozycję. Argumentuje, że bez dodatkowych pieniędzy miasto będzie musiało oddać 10 mln zł dotacji na modernizację zalewu. Kolejna sesja w tej sprawie zwołana została na piątek (5 maja) na godzinę 15.00. Podczas Runmagedonu Kids burmistrz rozdawał ulotki i zachęcał mieszkańców do udziału w obradach.

Reklama

Burmistrz ponownie zaproponuje emisję obligacji o wartości 5,15 mln zł. Pieniądze przeznaczone zostaną na zalew i cmentarz, ale to drugie zadanie zostanie ograniczone. Wybudowany ma być dom pogrzebowy. Potrzeba na to zgody instytucji przyznającej dotację oraz nowego przetargu. Zadanie nad zalewem pozostanie bez zmian.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama