Reklama

XXII Dolnośląskie Igrzyska LZS 2021

Rok 2021 to był kolejny udany rok dla sportowców reprezentujących LZS. Powiat Kamiennogórski ponownie osiągnął duży sukces zajmując czwarte miejsce w ogólnej klasyfikacji XXII Dolnośląskich Igrzysk.

Pierwsze miejsce zajął powiat oławski, drugie świdnicki a trzecie powiat karkonoski. Gmina wiejska Kamienna Góra zajęła 12 miejsce na 85 sklasyfikowanych gmin, a najwyższe miejsca w historii startów w Igrzyskach zajęły gminy Marciszów ( 16 miejsce) i Gmina Lubawka ( 23 miejsce ). W ramach XXII Dolnośląskich Igrzysk LZS w powiecie kamiennogórskim przeprowadzono 10 zawodów na poziomie mistrzostw powiatu. W dziewięciu finałach strefowych i ośmiu finałach dolnośląskich wzięło udział 311 zawodników reprezentujących powiat kamiennogórski. Największym sukcesem gier zespołowych naszych zawodników było zdobycie brązowych medali dolnośląskich mistrzostw przez siatkarzy LKS Bóbr Marciszów. Sukcesem zakończył się finał dolnośląski w warcabach stupolowych, w którym reprezentacja powiatu kamiennogórskiego zajęła drugie miejsce drużynowo. Ponadto w wojewódzkich finałach turnieju Piłkarska Kadra Czeka czwarte miejsca wśród dziewcząt zdobyła drużyna LKS Dragon Miszkowice, a wśród chłopców młodzi piłkarze LKS Bóbr Marciszów. Sukces odniosły również siatkarki LKS Bóbr Marciszów zdobywając czwarte miejsce w Finale Dolnośląskim. W sportach indywidualnych sukcesy odnosili szachiści UKS Debiut w mistrzostwach Dolnego Śląska. Złoty medal i mistrzowski tytuł zdobyła Karina Świtała a Aleksander Wilk zdobył srebrny medal. Duży sukces odniósł Hubert Sajdak zdobywając srebrny medal i tytuł v-ce mistrza Dolnego Śląska w biegach przełajowych. Złote medale i tytuły mistrzów Dolnego Śląska w warcabach stupolowych zdobyli : Anna Tomaszewska, Anna Bagniuk i Kacper Czyński . Srebrny medal i tytuł v-ce mistrza Dolnego Śląska zdobył junior Aleksander Wilk, a brązowe medale zdobyli Paulina Wielosik i Igor Skoczylas. Czwarte miejsca tuż za podium zajęli Karol Łuczak i Gracjan Białas.
Udział kamiennogórskich sportowców na finałach strefowych i wojewódzkich był możliwy dzięki wsparciu finansowemu i organizacyjnemu wielu osób i instytucji. Szczególne słowa podziękowania należą samorządom terytorialnym naszego powiatu, które przyjmują honorowy patronat i obowiązki organizacyjne przy rozgrywaniu mistrzostw powiatu. Starosta Kamiennogórski Jarosław Gęborys objął patronatem turniej piłki siatkowej drużyn mieszanych. Burmistrz Janusz Chodasewicz objął patronatem mistrzowskie rozgrywki w warcabach stupolowych i szachach.. Pani burmistrz Ewa Kocemba wspiera zimowe i jesienne turnieje piłki halowej chłopców i dziewcząt. Wójt Patryk Straus patronuje mistrzostwom powiatu w piłce siatkowej kobiet. Szczególe podziękowania należą się wójtowi Wiesławowi Cepielikowi za wsparcie zawodników LZS. Gmina Marciszów jest gospodarzem finałów strefowych Turnieju Piłkarska Kadra Czeka dziewcząt i chłopców oraz patronuje mistrzostwom piłki siatkowej mężczyzn. Dzięki zaangażowaniu wójta W. Cepielika i wsparciu Gminy Marciszów odbył się w Marciszowie Finał Dolnośląski w warcabach stupolowych. Jego organizacja i przebieg zostały wysoko ocenionione przez zawodników i Zarząd Dolnośląski LZS. Szczególne podziękowania należą się działaczom LKS Bóbr Marciszów, LKS Pagaz Krzeszów, LKS Dragon Miszkowice, LKS Czarni Przedwojów, MKS Orzeł Lubawka i UKS Debiut Przedwojów oraz dyrektorom szkół podstawowych w Marciszowie, Lubawce i Krzeszowie za wsparcie organizacyjne Dolnośląskich Igrzysk LZS.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama