Grupa miłośników gór postanowiła pobić dotychczasowy rekord najszybszego przejścia Najwyższych Szczytów Gór Polski. Obecnie nieoficjalnie ten rekord wynosi 125 godzin i 49 minut. NSGP to 28 najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich naszego kraju. Aby zostać zdobywcą NSGP trzeba wejść na nie siłą własnych mięśni ponad 30 tysięcy metrów n.p.m.
Na pomysł padli pasjonaci wycieczek górskich ze Skarżyska Kamiennej i Małoszyna Górnego. Dokumentację fotograficzną robili m.in. paralotniarze. Podczas zdobywania szczytów działał specjalny kanał dla krótkofalowców.
Wśród 28 najwyższych szczytów znalazł się m.in. Skalnik w Rudawach Janowickich. Wyprawa wyruszyła na szlak 29 czerwca. W powiecie kamiennogórskim zameldowali się prawie na sam koniec wyprawy ? 4 lipca. Po wejściu rano na Chełmiec i później Śnieżkę o 13:45 Skalnik został zdobyty.
Cały projekt trwał jednak za długo aby pobić rekord. Grupa zdobyła 28 szczytów w 135 godzin i 35 minut.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze