Dzięki rządowej dotacji jest szansa na uratowanie jednego z budynków w Marciszowie i stworzenie w nim muzeum kolejnictwa.
Wieża ciśnień stoi przy głównej drodze w Marciszowie. Jej stan jest zły. Obiekt należy do prywatnego właściciela, który za pośrednictwem gminy Marciszów złożył wniosek o dotację do remontu. W ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków na realizację projektu przyznane zostały 392 tys. zł. Wkład własny to 2%. Wartość inwestycji to 400 tys. zł. Zadanie ma zostać zrealizowane do 31 października 2024 roku.
W ramach projektu naprawiona ma zostać klinkierowa elewacja wieży, wymienione odeskowanie szczytu, wymienione okna i odbudowany dach. DO obiektu mają zostać podłączone media. Wymienione mają zostać schody i zamontowane oświetlenie.
Docelowo w wieży mają być prezentowane zdjęcia starego Marciszowa i okolic oraz pamiątki z okolic.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze