Reklama

Dotacja rządowa dla odbudowy wieży ciśnień w Marciszowie - stworzenie muzeum kolejnictwa

Dzięki rządowej dotacji jest szansa na uratowanie jednego z budynków w Marciszowie i stworzenie  w nim muzeum kolejnictwa. 

Wieża ciśnień stoi przy głównej drodze w Marciszowie. Jej stan jest zły. Obiekt należy do prywatnego właściciela, który za pośrednictwem gminy Marciszów złożył wniosek o dotację do remontu. W ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków na realizację projektu przyznane zostały 392 tys. zł. Wkład własny to 2%. Wartość inwestycji to 400 tys. zł. Zadanie ma zostać zrealizowane do 31 października 2024 roku.

Reklama

W ramach projektu naprawiona ma zostać klinkierowa elewacja wieży, wymienione odeskowanie szczytu, wymienione okna i odbudowany dach. DO obiektu mają zostać podłączone media. Wymienione mają zostać schody i zamontowane oświetlenie. 

Docelowo w wieży mają być prezentowane zdjęcia starego Marciszowa i okolic oraz pamiątki z okolic.

Miejsce zdarzenia mapa Kamienna Góra
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama