Siatkarze KS Sudety Kamienna Góra rozpoczęli dzisiaj (sobota, 9 stycznia) finałową część sezonu III ligi. Podejmowali SMS Olimp Oborniki Śląskie. Obie drużyny walczą o miejsca 10-18 w III lidze.
Sudety rozpoczęły pierwszego seta w składzie: K. Michno, K. Gmyr, P. Gądek, M. Majka, D. Moszyk, K. Gryczuk i K. Salmanowicz jako libero. SMS Olimp wyszedł w składzie: V. Ciaggiula, M. Józefowicz, K. Gałuszka, T. Gałuszka, Ł. Najgebauer, K. Sajdak i P. Łabęcki jako libero. Seta lepiej rozpoczęli gospodarze. Szybko wyszli na prowadzenie (2:0). Przy stanie 6:2 o czas poprosił trener gości. Dzięki dobrej zagrywce i skutecznym blokowaniu atakujących Sudety wyszły na prowadzenie 11:5. W kolejnych akcjach goście zdobyli trzy punkty (11:8) i o czas poprosił trener Ł. Łukasik. Sudety ponownie odskoczyły i trener rozpoczął zmiany. Przy stanie 18:12 M. Majkę zastąpił D. Gądek. Po stracie punktu (18:13) za D. Moszyka wszedł M. Szujewski. Tracąc 7 punktów (20:13) o kolejną przerwę poprosił trener gości. Po kolejnych sześciu akcjach (23:16) w drużynie gości Ł. Najgebauera zastąpił D. Baranowski. Goście odrobili 3 punkty (23:19) i grę przerwał trener Sudetów. Przy stanie 24:20 w Sudetach przeprowadzone zostały zmiany powrotne. Gospodarze wygrali 25:21.
Drugiego seta Sudety rozpoczęły bez zmian w składzie. Gospodarze zagrali z dwoma libero. Na parkiet wchodził K. Bąk. W drużynie gości K. Sajdaka w podstawowej szóstce zastąpił S. Stanisławski. Tym razem gra była bardziej wyrównana. Jako pierwsi na dwupunktowe prowadzenie wyszli goście (5:7, 9:12). Gdy gospodarze wyrównali (12:12) o przerwę poprosił trener gości. Olimp ponownie wyszedł na prowadzenie (16:19), ale Sudety ponownie doprowadziły do remisu (19:19) i grę ponownie przerwał trener gości. Wyrównana gra trwała do końca seta. Przy stanie 20:19 Ł. Najgebauera zastąpił D. Baranowski (Olimp). Chwilę później (21:21) na parkiet wszedł K. Sajdak za V. Caggiulę (Olimp). Przy stanie 22:21 doszło do pierwszej zmiany w Sudetach. Za K. Gryczuka wszedł D. Gądek. Zmiana powrotna przeprowadzona została przy stanie 23:22. Przy stanie 24:25 grę przerwał trener Ł. Łukasik. Po przerwie Sudety zdobyły trzy punkty z rzędu i wygrały 27:25.
Trzeciego seta Sudety rozpoczęły pierwszą szóstką znaną z poprzednich części meczu. Gospodarze ponownie zagrali z dwoma libero. W Olimpie zagrali: K. Gałuszka, S. Stanisławski, V. Caggiula, T. Gałuszka, K. Sajdak, D. Baranowski, P Łabęcki (libero). Seta lepiej rozpoczęli goście. Gdy prowadzili 0:5 grę przerwał trener Ł. Łukasik. Sudety stopniowo zmniejszały stratę. Przy stanie 7:10 za K. Gryczuka wszedł N. Łysek. Gdy strata zmniejszyła się do jednego punktu (10:11) o czas poprosił trener gości. Sudety doprowadziły do remisu 12:12 i wyszły na prowadzenie (15:13). Przy stanie 17:13 ponownie grę przerwał trener gości. Przy stanie 18:14 za M. Majkę wszedł D. Gądek, a po kolejnej akcji (18:15) D. Moszyka zastąpił M. Szujewski. Zmiany powrotne przeprowadzone zostały przy stanie 22:17. Przy stanie 23:18 w drużynie gości V. Caggiulę zastąpił Ł. Najgebauer. Zawodnicy zmienili się już po jednej akcji (24:18). W tym samym momencie w Sudetach za P. Gądka wszedł S. Dzimitrowicz. Sudety wygrały 25:19.
KS Sudety Kamienna Góra : SMS Olimp Oborniki Śląskie - 3:0 (25:21, 27:25, 25:19).

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze