Reklama

Trzeba podjąć działania

Czy Wiktor Król wróci do kamiennogórskiego szpitala? Sądząc po wypowiedzi wicestarosty Małgorzaty Krzyszkowskiej, ma na to szanse.

Dzisiejszą sesję rady powiatu zdominowały sprawy kamiennogórskiego szpitala. Do rady powiatu wpłynęło pismo lekarzy narzekających na współpracę z prezes PCZ-tu Barbarą Kosak. Pracownicy poprosili o pomoc w uzyskaniu odpowiedzi na pisma skierowane do prezes. Wyrazili obawę o przyszłość działalności szpitalnej. Radna Bożena Kończak zaproponowała zwołanie sesji nadzwyczajnej dotyczącej wyłącznie sytuacji w szpitalu. Starosta Jarosław Gęborys uznał to za zły pomysł i zapewnił, że sprawą konfliktu pracowników z prezes zajmą się organy spółki, które będą musiały podjąć działania.

Oliwy do ognia dolał Wiktor Król były prezes PCZ i DCR, który zabrał głos w dyskusji. Uznał, że za jego czasów szpital działał dużo lepiej, a starosta Jarosław Gęborys dużo w szpitalu zniszczył. Starosta uznał, że czas obalić mit W. Króla jako genialnego prezesa. Przypomniał, że za czasów jego prezesury pracownicy również grozili zwolnieniami, ale sprawa nie wyszła na zewnątrz, bo prezes przeszedł do drugiego szpitala, do DCR-u. Starosta przypomniał, że był czas gdy prezes go chwalił, a on prezesa. Stosunki między nimi pogorszyły się, gdy pojawiły się polityczne aspiracje byłego prezesa.

Reklama

Wicestarosta Małgorzata Krzyszkowska zapewniła, że zarząd robi wszystko, żeby szpital działał. Zasugerowała nawet, że gdyby W. Król miał 2-3 lekarzy, byłaby szansa, żeby został prezesem szpitala.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama