Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 5 z drogą powiatową w Osieku będzie bezpieczniej. Podpisaliśmy umowę na budowę sygnalizacji świetlnej, wykonanie oświetlenia skrzyżowania oraz oświetlenia dedykowanego przejścia dla pieszych.
Zadanie realizowane będzie w systemie Projektuj i buduj. Wykonawca, firma Ductus z Ostrowa Wielkopolskiego, w pierwszej kolejności wykona projekt, a następnie przystąpi do realizacji zadania w terenie.
Będzie bezpieczniej
Budowa sygnalizacji pozwoli uspokoić ruch na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Osiek, zapewni możliwość bezpiecznego przejścia pieszych przez drogę krajową i zmniejszy ryzyko wystąpienia zdarzeń drogowych.
Zakończenie prac planowane jest w II kwartale 2022 r.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze