Przy ul. Staszica w Kamiennej Górze widać już ściany nowego budynku wielorodzinnego. Mieszkania mają być gotowe do końca 2023 roku.
Budynek powstaje za komendą policji i budynkiem byłego Gimnazjum nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 5 1 . Dojść można do niego wąską dróżką od strony Zespołu Szkół Specjalnych.
Budynek buduje prywatna firma. Ma w nim być 35 mieszkań na trzech kondygnacjach. Mieszkania na parterze będą miały ogródki, a na pierwszym i drugim piętrze balkony. Do każdego mieszkania przypisana ma być komórka i miejsce parkingowe. Budynek ogrzewany ma być gruntową pompą ciepła. Prąd produkować będą panele fotowoltaiczne. Zamontowany ma być również magazyn energii.

Cena metra kwadratowego nowego mieszkania w standardzie deweloperskim to 5800 zł brutto. Miejsce postojowe ma kosztować 8,5 tys. zł. Na razie sprzedanych zostało ok. 40% mieszkań.
W przyszłości obok powstanie drugi, identyczny budynek.
Trwają rozmowy między deweloperem, TBS-em i miastem o wykonaniu drogi dojazdowej.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze