Od 1 kwietnia 2026 zmieni się kwota ekwiwalentu wypłacanego strażakom ochotnikom z gminy Marciszów za udział w akcjach i szkoleniach.
Ekwiwalent naliczany jest za każdą rozpoczętą godzinę akcji lub ćwiczeń i innych działań. Od 1 kwietnia strażacy z jednostek OSP z gminy Marciszów będą otrzymywać 30 zł za udział w akcjach ratowniczych lub za zabezpieczenie terenu powiatu. Za udział w szkoleniach i ćwiczeniach strażakom przysługiwać będzie 18 zł. Kandydaci na strażaków otrzymają 7 zł za udział w szkoleniu podstawowym. Za wyjazdy na zlecenie wójta, związane np. z zabezpieczeniem imprez, usuwaniem owadów, udział w zawodach, strażacy otrzymywać będą 25 zł.
Za przyjęciem nowych stawek zagłosowało 13 radnych, jeden był nieobecny, jeden nie brał udziału w głosowaniu, ponieważ jest strażakiem OSP.
Najprawdopodobniej w kolejnych miesiącach podobne uchwały podejmą pozostałe samorządy, ujednolicając stawki w powiecie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze