Reklama

Na wodociągi i kanalizację

Jak informuje PAP, premier Mateusz Morawiecki ogłosił przekazanie gminom w całej Polsce 4 mld zł na inwestycje w wodociągi i kanalizację. Na liście są samorządy z powiatu kamiennogórskiego.

Pieniądze mają trafić do samorządów w formie uzupełnienia subwencji ogólnej.

Marciszów otrzyma 447 144 zł na wodociągi i 900 tys. zł na kanalizację.
Lubawka 400 022 zł na wodociągi
Kamienna Góra, w zestawieniu nie określono czy chodzi o gminę miejską czy wiejską, z naszych ustaleń wynika, że subwencja trafi do gminy wiejskiej, 365 235 zł na wodociągi i 1 844 656 zł na kanalizację.

Jak wynika z komunikatu:
"Podział środków nastąpił automatycznie na podstawie algorytmów (opartych na obiektywnych danych wskazanych w ustawie, w tym dotyczących zamożności) oraz danych GUS na 31 października br. Środki gminy mogą przeznaczyć na inwestycje w latach 2021-2024.

Reklama

(...) Na realizację projektów w zakresie wodociągów i zaopatrzenia w wodę pieniądze otrzyma 910 gmin ze wszystkich regionów Polski. W tym przypadku algorytm podziału 1 mld zł uwzględniał m.in. to, czy udział liczby mieszkańców danej gminy korzystających z sieci wodociągowej w ogólnej liczbie mieszkańców tej gminy jest mniejszy niż 90 proc., a także poziom zamożności danej gminy.

(...) Pieniądze na inwestycje z zakresu kanalizacji otrzyma 1528 gmin. Algorytm podziału 3 mld zł uwzględniał m.in. to, czy udział liczby mieszkańców danej gminy korzystających z sieci kanalizacyjnej w ogólnej liczbie mieszkańców tej gminy jest mniejszy niż 60 proc., a także poziom zamożności danej gminy."

Reklama

fot. freeimages.com

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama