Jak informuje PAP, premier Mateusz Morawiecki ogłosił przekazanie gminom w całej Polsce 4 mld zł na inwestycje w wodociągi i kanalizację. Na liście są samorządy z powiatu kamiennogórskiego.
Pieniądze mają trafić do samorządów w formie uzupełnienia subwencji ogólnej.
Marciszów otrzyma 447 144 zł na wodociągi i 900 tys. zł na kanalizację.
Lubawka 400 022 zł na wodociągi
Kamienna Góra, w zestawieniu nie określono czy chodzi o gminę miejską czy wiejską, z naszych ustaleń wynika, że subwencja trafi do gminy wiejskiej, 365 235 zł na wodociągi i 1 844 656 zł na kanalizację.
Jak wynika z komunikatu:
"Podział środków nastąpił automatycznie na podstawie algorytmów (opartych na obiektywnych danych wskazanych w ustawie, w tym dotyczących zamożności) oraz danych GUS na 31 października br. Środki gminy mogą przeznaczyć na inwestycje w latach 2021-2024.
(...) Na realizację projektów w zakresie wodociągów i zaopatrzenia w wodę pieniądze otrzyma 910 gmin ze wszystkich regionów Polski. W tym przypadku algorytm podziału 1 mld zł uwzględniał m.in. to, czy udział liczby mieszkańców danej gminy korzystających z sieci wodociągowej w ogólnej liczbie mieszkańców tej gminy jest mniejszy niż 90 proc., a także poziom zamożności danej gminy.
(...) Pieniądze na inwestycje z zakresu kanalizacji otrzyma 1528 gmin. Algorytm podziału 3 mld zł uwzględniał m.in. to, czy udział liczby mieszkańców danej gminy korzystających z sieci kanalizacyjnej w ogólnej liczbie mieszkańców tej gminy jest mniejszy niż 60 proc., a także poziom zamożności danej gminy."
fot. freeimages.com
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze