Jeden z dwóch ciężkich samochodów pożarniczych użytkowanych przez jednostki OSP na terenie gminy Kamienna Góra został wycofany z podziału.
Kwalifikacja wozów strażackich opiera się o ilość wody jaką są wstanie przewozić. Wozy lekkie mają tej wody najmniej. Ciężkie wysyłane są do dużych pożarów. Ostatnie zdarzenia np. w Raszowie pokazały że zwłaszcza na wioskach wody w sieci hydrantowej jest za mało.
Na terenie gminy Kamienna Góra, działają dwa ciężkie pojazdy marki Jelcz. Jeden w OSP Krzeszów, drugi w OSP Ptaszków. Niestety jak się okazało ten z Ptaszkowa nie przeszedł ostatniego przeglądu technicznego z powodu korozji zbiornika. Tym samym pojazd nie może wyjechać do akcji.
Ciężki wóz ma również PSP.
Dzisiaj informowaliśmy o wycofaniu średnich pojazdów z Miszkowic i Lubawki:
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze