Siatkarze KS Sudety Kamienna Góra podejmowali dzisiaj (sobota, 29 października) ULKS Ogień Żmigród. Trzecioligowi siatkarze zapewnili kibicom sporo emocji.
Pierwsza szóstka Sudetów: K. Gryczuk, P. Gwizdek, W. Kozłowski, D. Gądek, M. Majka, P. Gądek, K. Salmanowicz (libero).
Pierwsza szóstka Ognia: M. Pędziwiatr, P. Rewak, Ł. Górski, T. Surtel, K. Osiński, D. Rosik, K. Rudnicki (libero).
W całym meczu gospodarze próbowali zaskoczyć przeciwników trudną zagrywkę. Zbyt często takie zagrania kończyły się stratą punktów. Tak był m.in. w pierwszym secie, gdy Sudety przegrywały 0:3, 6:8. Przy stanie 11:12 na zagrywkę wszedł A. Rybiński. Gospodarze nadal przegrywali (11:15, 14:17). W końcówce seria dobrych zagrywek D. Gądka pozwoliła na dogonienie rywala (18:18). A kolejna seria zagrywek M. Majki dała Sudetom zwycięstwo 25:19.
Drugiego seta Sudety zaczęły od strat punktów (3:5). Gospodarze doprowadzili do remisu (10:10) i wyszli na prowadzenie (15:12, 17:13, 19:15). Na zagrywkę ponownie wszedł A. Rybiński. W końcówce Ogień odrobił stratę (22:22). Set zakończył się grą na przewagi i zwycięstwem Sudetów 28:26.
Trzeci set goście rozpoczęli od prowadzenia (1:3, 2:5). Sudety wyrównały (7:7). Po fazie gry punkt za punkt Ogień znowu zdobył przewagę (15:17, 16:20) i utrzymał ją do końca seta, wygrywają 22:25. Na zagrywkę w drużynie Sudetów wszedł Sz. Dzimitrowicz.
Czwarty set był od początku wyrównany. Wynik cały czas był bliski remisu. Tylko raz trzypunktowe prowadzenie zdobyły Sudety (9:6). Ponownie na zagrywkę wchodzili A. Rybiński i Sz. Dzimitrowicz. W końcówce lepsi okazali się gości, wygrywając 23:25.
Początek tie-breaku był wyrównany. Sudety prowadziły (4:2, 5:3), ale zmiana stron nastąpiła przy stanie 6:8. Ogień utrzymał bezpieczną przewagę i wygrał 11:15.
KS Sudety Kamienna Góra : ULKS Ogień Żmigród - 2:3 (25:19, 28:26, 22:25, 23:25, 11:15)
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze