Ponad 100 prac od artystów z całej Polski zgłoszonych zostało Ogólnopolski Konkurs Tradycyjnego Haftu i Koronki ogłoszony przez Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze. Od dzisiaj w muzeum można oglądać dwie nowe wystawy.
Zgłoszone na konkurs prace oceniło jury. W kategorii koronka pierwsze miejsce otrzymała Maria Nagórska (Gdańsk), drugie Józefa Hamulewicz (Wieliczka). Dwa równorzędne trzecie miejsca otrzymały Ewelina Pawelec (Jaworzno) i Grażyna Tokar (Katowice). Pierwsze wyróżnienie otrzymała Małgorzata Wierzchowska (Toruń), drugie Gabriela Witoszkin (Toruń).
W kategorii haft pierwszą nagrodę otrzymała Jadwiga Gruca (Skawina), drugą Michał Kowalik (Lublin). Dwie trzecie równorzędne nagrody otrzymały Helena Pawłowska (Ostrowite) i Elżbieta Dylewska (Tuchola). Pierwszym wyróżnieniem nagrodzona został Teresa Socha (Dębica), drugim Klaudia Golon (Ostrołęka).
Zgłoszone na konkurs prace prezentowane są na wystawie w Muzeum Tkactwa.
Chwilę przed ogłoszeniem wyników konkursu swoją wystawę otworzyła Elżbieta Jurzysta. Na ekspozycji "Magiczne czółenka" prezentowane są przedmioty wykonane koronką czółenkową, zwaną również frywolitką. W tej technice powstaję m.in. serwety, torebki, biżuteria, bielizna. Artystka technikę koronki czółenkowej poznała jako dziecko od swojej wujenki. Dzisiaj z nicią i czółenkami nie rozstaje się nawet podczas urlopu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze