Reklama

Zwycięzcy konkursu koronki i haftu. Wystawa Magiczne czółenka Elżbiety Jurzysty.

Ponad 100 prac od artystów z całej Polski zgłoszonych zostało Ogólnopolski Konkurs Tradycyjnego Haftu i Koronki ogłoszony przez Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze. Od dzisiaj w muzeum można oglądać dwie nowe wystawy.

Zgłoszone na konkurs prace oceniło jury. W kategorii koronka pierwsze miejsce otrzymała Maria Nagórska (Gdańsk), drugie Józefa Hamulewicz (Wieliczka). Dwa równorzędne trzecie miejsca otrzymały Ewelina Pawelec (Jaworzno) i Grażyna Tokar (Katowice). Pierwsze wyróżnienie otrzymała Małgorzata Wierzchowska (Toruń), drugie Gabriela Witoszkin (Toruń).

W kategorii haft pierwszą nagrodę otrzymała Jadwiga Gruca (Skawina), drugą Michał Kowalik (Lublin). Dwie trzecie równorzędne nagrody otrzymały Helena Pawłowska (Ostrowite) i Elżbieta Dylewska (Tuchola). Pierwszym wyróżnieniem nagrodzona został Teresa Socha (Dębica), drugim Klaudia Golon (Ostrołęka). 

Reklama

Zgłoszone na konkurs prace prezentowane są na wystawie w Muzeum Tkactwa.

Chwilę przed ogłoszeniem wyników konkursu swoją wystawę otworzyła Elżbieta Jurzysta. Na ekspozycji "Magiczne czółenka" prezentowane są przedmioty wykonane koronką czółenkową, zwaną również frywolitką. W tej technice powstaję m.in. serwety, torebki, biżuteria, bielizna. Artystka technikę koronki czółenkowej poznała jako dziecko od swojej wujenki. Dzisiaj z nicią i czółenkami nie rozstaje się nawet podczas urlopu.
 

Miejsce zdarzenia mapa Kamienna Góra
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama