Reklama

Dzień Strażaka - galeria zdjęć

Skromny charakter miały tegoroczne obchody Dnia Strażaka w Kamiennej Górze. Uroczysty apel odbył się na placu przy komendzie powiatowej.

Oprócz awansowanych strażaków w apelu uczestniczyli strażacy pełniący dzisiaj służbę oraz zaproszenie samorządowcy i przedstawiciele jednostek OSP.

Komendant Sławomir Graczyk krótko posumował ubiegły rok, w którym jednostka pozyskała dwa nowe wozy i uczestniczyła w nowym zadaniach, związanych z epidemią koronawirusa. Na ten rok zaplanowany jest zakup dwóch kolejnych wozów, modernizacja systemu komunikacji radiowej. Nowym wyzwaniem będzie budowana droga S3 z tunelem i miejscami postojowymi dla pojazdów przewożących niebezpieczne ładunki.

Reklama

Po uroczystości część awansowanych strażaków, zgodnie z tradycją, wylądowała w zbiorniku z wodą.

Komendant wojewódzki nadał stopień starszego ogniomistrza: ogniomistrzowi Mieczysławowi Figurze, ogniomistrzowi Danielowi Borysowi, ogniomistrzowi Sławomirowi Cebuli.

Komendant powiatowy nadał stopień starszego strażaka: strażakowi Piotrowi Kowalczykowi i strażakowi Bartłomiejowi Jaworskiemu.

Awanse na stopnie oficerskie nadane przez ministra wręczone zostaną podczas uroczystości wojewódzkich. Stopień młodszego brygadiera nadany został starszemu kapitanowi Marcinowi Padołowi.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama