Reklama

Drugie przedszkole

Oficjalnie otwarte zostało nowe przedszkole w Krzeszowie. Dzieci korzystają z tego obiektu od dwóch tygodni.

Przedszkole powstało na działce między szkołą a parkingiem. Przed budową był w tym miejscu plac zabaw, a wcześniej stawy. Do nowego budynku przeniosły się dzieci ze starego przedszkola, działającego przy szkole. W nowej placówce powstały cztery przedszkolne grupy, w których jest 100 miejsc dla dzieci.

W uroczystości uczestniczyli parlamentarzyści, samorządowcy i szefowie firm i instytucji. Przedszkole obdarowane zostało prezentami. Dzieci z najstarszej grupy zaprezentowały krótki program artystyczny i wręczyły dorosłym słodkie upominki. Specjalne podziękowania dla dziesięciu osób najbardziej zaangażowanych w inwestycję wręczył wójt Patryk Straus.

Reklama

Budowa nowego przedszkola była możliwa dzięki dotacji uzyskanej poprzez Aglomerację Wałbrzyską. Inwestycja kosztowała ponad 7,5 mln zł, dofinansowanie wynosiło ponad 5,8 mln zł. Reszta pochodziła z budżetu gminy.

Gmina Kamienna Góra z kończących się właśnie środków z Aglomeracji wybudowała dwa przedszkola. Pierwsze powstało w Pisarzowicach. Łącznie na dwa przedszkola gmina wydała 10 mln zł, z czego 7 mln zł to dotacje.

Niestety budynek jest kolejnym nowym obiektem oddanym na terenie powiatu kamiennogórskiego, w którym osoby ze szczególnymi potrzebami będą miały problem z poruszaniem się.

Reklama

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama