Oficjalnie otwarte zostało nowe przedszkole w Krzeszowie. Dzieci korzystają z tego obiektu od dwóch tygodni.
Przedszkole powstało na działce między szkołą a parkingiem. Przed budową był w tym miejscu plac zabaw, a wcześniej stawy. Do nowego budynku przeniosły się dzieci ze starego przedszkola, działającego przy szkole. W nowej placówce powstały cztery przedszkolne grupy, w których jest 100 miejsc dla dzieci.
W uroczystości uczestniczyli parlamentarzyści, samorządowcy i szefowie firm i instytucji. Przedszkole obdarowane zostało prezentami. Dzieci z najstarszej grupy zaprezentowały krótki program artystyczny i wręczyły dorosłym słodkie upominki. Specjalne podziękowania dla dziesięciu osób najbardziej zaangażowanych w inwestycję wręczył wójt Patryk Straus.
Budowa nowego przedszkola była możliwa dzięki dotacji uzyskanej poprzez Aglomerację Wałbrzyską. Inwestycja kosztowała ponad 7,5 mln zł, dofinansowanie wynosiło ponad 5,8 mln zł. Reszta pochodziła z budżetu gminy.
Gmina Kamienna Góra z kończących się właśnie środków z Aglomeracji wybudowała dwa przedszkola. Pierwsze powstało w Pisarzowicach. Łącznie na dwa przedszkola gmina wydała 10 mln zł, z czego 7 mln zł to dotacje.
Niestety budynek jest kolejnym nowym obiektem oddanym na terenie powiatu kamiennogórskiego, w którym osoby ze szczególnymi potrzebami będą miały problem z poruszaniem się.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze