Reklama

Dotacje dla klubów

W tym miesiącu zakończyła się tegoroczna edycja Rządowego Programu „Klub”. W programie, którego głównym adresatem są małe i średnie kluby sportowe prowadzące szkolenie dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia, udzielano wsparcia w dwóch wariantach: 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych oraz 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych. 

Środki można było przeznaczyć na: wynagrodzenie szkoleniowców, organizację obozów sportowych oraz zakup sprzętu sportowego. Wsparcie przyznano wszystkim klubom, które poprawnie wypełniły wnioski i nie popełniły błędów formalnych. Kluby miały czas do końca listopada na wydatkowanie środków otrzymanych w ramach dotacji. Obecnie są na etapie składania rozliczeń poprzez dedykowany system elektroniczny, 

W tegorocznej edycji wsparcie w łącznej wysokości ponad 5,2 mln zł. otrzymało 477 klubów z Dolnego Śląska, a w tym gronie także kluby z naszego regionu. Z terenu Powiatu Kamiennogórskiego dofinansowanie otrzymało 13 klubów. 

Reklama

- Sukcesywnie już od kilku lat Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu "Klub" wspiera kluby sportowe w całej Polsce. Co ważne, każdego roku coraz więcej klubów korzysta z dotacji. W tym roku organizacje zajmujące się szkoleniem dzieci i młodzieży z powiatu kamiennogórskiego otrzymały łączne wsparcie finansowe na kwotę 155 tys. zł. – powiedział senator RP Krzysztof Mróz.

Ministerstwo Sportu i Turystyki z każdym kolejnym rokiem zwiększa nakłady na program – z poziomu blisko 24 mln zł w 2016 roku do aż 69,1 mln zł w 2022. Pozwala to objąć wsparciem w ramach Programu coraz więcej małych i średnich klubów z całej Polski - w 2016 r. było to 2151 klubów a w 2022 roku aż 5766. Zgodnie z deklaracją ministra sportu i turystyki Kamila Bortniczuka w kolejnej edycji programu środki ponownie będą zwiększone, tym razem o 6 mln zł, do rekordowego poziomu 75 mln zł. Nabór do przyszłorocznej edycji rozpocznie się po wyłonieniu ogólnopolskiego operatora programu na kolejne 3 lata. W poprzedniej edycji program, na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki, realizowało Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe (LZS).

Reklama

Poniżej pełna lista organizacji z powiatu kamiennogórskiego, które otrzymały dofinansowanie w edycji na rok 2022:

Młodzieżowy Klub Sportowy Chełmsko Śląskie – 10 000 zł

Klub Sportowy "Włókniarz" Chełmsko Śląskie – 10 000 zł

Klub Sportów Walki Fight Club Lubawka – 15 000 zł

Kamiennogórski Klub Sportowy Olimpia – 10 000 zł

Kamiennogórska Akademia Piłkarska – 10 000 zł

Klub Sportowy – Miejski Ośrodek Sportów Siłowych i Tężyzny Fizycznej Relax – 10 000 zł 

LKS Pagaz Krzeszów – 15 000 zł

Ludowy Klub Sportowy Czarni Przedwojów – 10 000 zł

Reklama

MKS Orzeł Lubawka – 10 000 zł

Międzyszkolny Uczniowski Klub Narciarski Pod Stróżą w Lubawce – 15 000 zł

LKS Bóbr Marciszów – 15 000 zł

Uczniowski Klub Sportowy „Maraton” Pisarzowice – 15 000 zł

Kamiennogórski Klub Oyama – 10 000 zł

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama