W tym miesiącu zakończyła się tegoroczna edycja Rządowego Programu „Klub”. W programie, którego głównym adresatem są małe i średnie kluby sportowe prowadzące szkolenie dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia, udzielano wsparcia w dwóch wariantach: 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych oraz 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych.
Środki można było przeznaczyć na: wynagrodzenie szkoleniowców, organizację obozów sportowych oraz zakup sprzętu sportowego. Wsparcie przyznano wszystkim klubom, które poprawnie wypełniły wnioski i nie popełniły błędów formalnych. Kluby miały czas do końca listopada na wydatkowanie środków otrzymanych w ramach dotacji. Obecnie są na etapie składania rozliczeń poprzez dedykowany system elektroniczny,
W tegorocznej edycji wsparcie w łącznej wysokości ponad 5,2 mln zł. otrzymało 477 klubów z Dolnego Śląska, a w tym gronie także kluby z naszego regionu. Z terenu Powiatu Kamiennogórskiego dofinansowanie otrzymało 13 klubów.
- Sukcesywnie już od kilku lat Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu "Klub" wspiera kluby sportowe w całej Polsce. Co ważne, każdego roku coraz więcej klubów korzysta z dotacji. W tym roku organizacje zajmujące się szkoleniem dzieci i młodzieży z powiatu kamiennogórskiego otrzymały łączne wsparcie finansowe na kwotę 155 tys. zł. – powiedział senator RP Krzysztof Mróz.
Ministerstwo Sportu i Turystyki z każdym kolejnym rokiem zwiększa nakłady na program – z poziomu blisko 24 mln zł w 2016 roku do aż 69,1 mln zł w 2022. Pozwala to objąć wsparciem w ramach Programu coraz więcej małych i średnich klubów z całej Polski - w 2016 r. było to 2151 klubów a w 2022 roku aż 5766. Zgodnie z deklaracją ministra sportu i turystyki Kamila Bortniczuka w kolejnej edycji programu środki ponownie będą zwiększone, tym razem o 6 mln zł, do rekordowego poziomu 75 mln zł. Nabór do przyszłorocznej edycji rozpocznie się po wyłonieniu ogólnopolskiego operatora programu na kolejne 3 lata. W poprzedniej edycji program, na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki, realizowało Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe (LZS).
Poniżej pełna lista organizacji z powiatu kamiennogórskiego, które otrzymały dofinansowanie w edycji na rok 2022:
Młodzieżowy Klub Sportowy Chełmsko Śląskie – 10 000 zł
Klub Sportowy "Włókniarz" Chełmsko Śląskie – 10 000 zł
Klub Sportów Walki Fight Club Lubawka – 15 000 zł
Kamiennogórski Klub Sportowy Olimpia – 10 000 zł
Kamiennogórska Akademia Piłkarska – 10 000 zł
Klub Sportowy – Miejski Ośrodek Sportów Siłowych i Tężyzny Fizycznej Relax – 10 000 zł
LKS Pagaz Krzeszów – 15 000 zł
Ludowy Klub Sportowy Czarni Przedwojów – 10 000 zł
MKS Orzeł Lubawka – 10 000 zł
Międzyszkolny Uczniowski Klub Narciarski Pod Stróżą w Lubawce – 15 000 zł
LKS Bóbr Marciszów – 15 000 zł
Uczniowski Klub Sportowy „Maraton” Pisarzowice – 15 000 zł
Kamiennogórski Klub Oyama – 10 000 zł
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze