Siatkarze KS Sudety Kamienna Góra podejmowali dzisiaj (sobota, 28 stycznia) TS Volley Jelcz-Laskowice. Przed tą kolejką rywale Sudetów byli dwa miejsca wyżej w tabeli trzeciej ligi i mieli dwa punkty przewagi nad kamiennogórskimi siatkarzami.
Pierwsza szóstka Sudetów: Sz. Dzimitrowicz, K. Gmyr, Piotr Gwizdek, W. Kozłowski, D. Gądek, P. Gądek, K. Salmonowicz (libero).
Pierwsza szóstka TS Volley: T. Czajka, K. Zarzycki, P. Sobierski, P. Parusel, P. Karkowicz, M. Dolata, G. Bogucki (libero).
Pierwszego seta od zdobycia trzech punktów rozpoczęli goście. Gdy stracili piłkę na zagrywkę Sudetów wszedł P. Gądek i wyprowadził kamiennogórską drużynę na prowadzenie 5:3. Sudety utrzymywały przewagę. Pomocne okazały się w tym udane zagrywki D. Gądka. Przy stanie 20:15 na zagrywkę za K. Gmyra wszedł K. Gryczuk. Sudety zwiększyły prowadzenie (23:15). Trener gości próbował zmienić sytuację wprowadzając zawodników rezerwowych, ale niewiele to zmieniło. Dzięki dobrej zagrywce i odrobinie szczęścia, piłka kilka razy zatańczyła na taśmie i spadła na połowę rywali, Sudety wygrały 25:17.
Drugi set wyglądał inaczej. To goście mieli od początku przewagę. Przy stanie 4:10 na rozegranie za Sz. Dzimitrowicza wszedł M. Majka. Przy stanie 5:11 na zagrywkę za K. Gmyra wszedł K. Gryczuk. Sudety miały problem ze skutecznym atakiem, piłka trafiała w antenkę lub spadała poza boiskiem. W rezultacie kamiennogórzanie przegrali 17:25.
Trzeciego seta Sudety rozpoczeły z K. Gryczukiem zamiast K. Gmyra i M. Majką zamiast Sz. Dzimitrowicza. Tym razem kamiennogórzanie rozpoczęli od przewagi (3:1). Kolejne zagrywki należały do P. Gądka, którego mocne zagrania umożliwiły zwiększenie przewagi (6:1). Kolejna seria dobrych zagrywek należała do K. Gryczuka (13:5). Mając 16 punktów na koncie Sudety pozwoliły rywalowi na wygranie pięciu piłek z rzędu. Trener K. Bąk wziął czas. Sudety nadal prowadziły i wygrały 25:20. Przy stanie 20:12 za P. Gądka wszedł K. Gmyr. Na jedną akcję (22:17) K. Gryczuka zastąpił Paweł Gwizdek.
Czwartego seta Sudety rozpoczęły w składzie identycznym jak trzeciego. Problemy ze skutecznym atakiem siatkarzy Sudetów pozwoliły rywalowi kilkakrotnie wyjść na prowadzenie (4:7, 11:15). Sudety za każdym razem doprowadzały do remisu (7:7, 15:15). Wyrównana walka trwała do końca seta. Przy stanie 22:20 Volley doprowadził do remisu (22:22). Ostatnie piłki należały do Sudetów. Kamiennogórscy siatkarze wygrali 25:23.
KS Sudety : TS Volley Jelcz-Laskowice - 3:1 (25:17, 17:25, 25:20, 25:23)

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze