fot. archiwum
Podczas dzisiejszej sesji radni powiatu kamiennogórskiego rozważali zmniejszenie wynagrodzenia starosty Jarosława Gęborysa. Obniżka miała obowiązywać od 1 maja 2023 roku.
Obecne wynagrodzenie starosty zostało ustalone 30 listopada 2021 roku. W sumie to 19 470 zł brutto. Według projektu uchwały wynagrodzenie miało zostać ograniczone o prawie 4 tys. zł do 15 486 zł brutto miesięcznie. Jako uzasadnienie podany został niedostateczny nadzór starosty nad Domem Pomocy Społecznej w Szarocinie. DPS ma problem z gospodarką ściekową.
Działań starosty broniła radna Zofia Kolat. W sprawie DPS-u uznała, że odpowiedzialność ponosi dyrektor placówki, a starosta stara się mu pomóc w rozwiązaniu problemu. Radna przypomniała środki pozyskane przez powiat w obecnej kadencji samorządu.
Za obniżeniem wynagrodzenie zagłosowało 8 radnych, 8 było przeciwko. Jednego radnego nie było na sesji. Uchwała nie została podjęta, wynagrodzenie starosty pozostało bez zmian.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze