Reklama

Bez zmian


fot. archiwum

Podczas dzisiejszej sesji radni powiatu kamiennogórskiego rozważali zmniejszenie wynagrodzenia starosty Jarosława Gęborysa. Obniżka miała obowiązywać od 1 maja 2023 roku.

Obecne wynagrodzenie starosty zostało ustalone 30 listopada 2021 roku. W sumie to 19 470 zł brutto. Według projektu uchwały wynagrodzenie miało zostać ograniczone o prawie 4 tys. zł do 15 486 zł brutto miesięcznie. Jako uzasadnienie podany został niedostateczny nadzór starosty nad Domem Pomocy Społecznej w Szarocinie. DPS ma problem z gospodarką ściekową.

Działań starosty broniła radna Zofia Kolat. W sprawie DPS-u uznała, że odpowiedzialność ponosi dyrektor placówki, a starosta stara się mu pomóc w rozwiązaniu problemu. Radna przypomniała środki pozyskane przez powiat w obecnej kadencji samorządu.

Reklama

Za obniżeniem wynagrodzenie zagłosowało 8 radnych, 8 było przeciwko. Jednego radnego nie było na sesji. Uchwała nie została podjęta, wynagrodzenie starosty pozostało bez zmian.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama