25/11/2025 | Autor: PTSM Oddział Kamienna Góra | źródło: powiatowa.info
Relacja z wycieczki do fabryki bombek VITBIS w Złotoryi, gdzie uczniowie II b i II d uczestniczyli w warsztatach malowania bombek. Zwiedzanie rozpoczęli od dmuchalni, gdzie szklane rurki były nagrzewane do plastycznej postaci. Następnie odwiedzili lakiernię, gdzie bombki srebrzono, a potem dekoratornię, gdzie artystycznie ozdabiano ozdoby. Na zakończenie uczestniczyli w warsztatach, malując bombki klejem i brokatem, tworząc unikatowe wzory. Po zakupach w sklepie firmowym, opuścili fabrykę pełni wrażeń i z pamiątkowymi ozdobami choinkowymi.