Reklama

Wystawa w szkole

7 lutego 2023r członkowie wałbrzyskiego koła Związku Sybiaraków wzięła udział w uroczystym otwarciu wystawy „Sybir. Utrwalone w kadrze, zapamiętane w obrazach”, które miało miejsce w Szkole Podstawowej im. Żołnierzy Sybiru w Lubawce.

Reprezentację Koła stanowili: Sybiraczka Raisa Podhorodecka, Sybiraczka Maria Kujawa i Sekretarz Koła Wacław Kwieciński.

Na szkolnej sali gimnastycznej przygotowany został Apel Poległych, odśpiewano hymn państwowy, hymn Sybiraków i hymn szkoły.

Dyrektor szkoły Ewa Telega przywitała przybyłych gości, mieszkańców Lubawki i uczniów. Następnie głos zabrała burmistrz Ewa Kocemba, dalej Jarosław Trościanko prezes Oddziału Związku Sybiraków w Jeleniej Górze oraz Wacław Kwieciński koordynator wystawy z ramienia Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń przy Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie przybliżając tematykę wystawy.

Reklama

Ponadto obecni na wystawie byli prezes Koła Związku Sybiraków w Kamiennej Górze Zenon Wilkaniec, dyrektor szkoły im. Zesłańców Sybiru w Szarocinie Barbara Stanek, delegacja szkoły z Chełmska Śląskiego oraz lubawscy seniorzy z Uniwersytetu III Wieku.

Po obejrzeniu wystawy i szeregu różnych dyskusji w małych grupach zaproszono gości na kawę i słodki poczęstunek.

Wystawa dla mieszkańców dostępna będzie dla zwiedzających bezpłatnie, w godzinach pracy szkoły do 22 lutego.

źródło: facebook / Związek Sybiraków Koło w Wałbrzychu

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama