To już pewne. Gmina wiejska Kamienna Góra wygrała Bitwę o Remizy. Znamy nieoficjalny zakres dotacji!
W ramach działaj pro frekwencyjnych w wyborach parlamentarnych znalazł się program Bitwa o Remizy. Każda gmina do 20 000 mieszkańców w danym powiecie mogła wygrać 1 milion złotych na modernizację remizy ochotniczej straży pożarnej na swoim terenie. Dzisiaj (środa, 22 listopada) ogłoszono oficjalne wyniki.
W całej Polsce dotacje otrzyma 314 gmin. Na terenie powiatu kamiennogórskiego bitwę wygrała gmina wiejska Kamienna Góra. Dotacje otrzymać będą mogły jednostki OSP z Ogorzelca, Leszczyńca, Pisarzowic, Janiszowa, Ptaszkowa i Krzeszowa.
O podziale dotacji zdecydować ma powołany zespół złożony z przedstawicieli gminy, jednostek OSP, PSP oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zespół zakończy swoją pracę najpóźniej do 31 grudnia 2023.
Przymiarki do inwestycji w ramach Bitwy o Remizy trwają już od kilkunastu dni. Według jeszcze nieoficjalnych informacji 500 000 złotych przeznaczone będzie na termomodernizację trzech remiz - w Ogorzelcu, Leszczyńcu i Janiszowie. Pozostałe jednostki nie kwalifikują się do takich działań (czytaj poniżej). Dotacja ma pochodzić z WFOŚiGW.
Kolejne 500 tysięcy złotych pochodzić ma z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W propozycjach kwota ta ma być podzielona po równo na sześć jednostek OSP z terenu gminy.
W sprawie podziału dotacji spotkali się już prezesi sześciu gminnych jednostek OSP z przedstawicielem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze przy udziale przedstawiciela Urzędu Gminy. W najbliższych dniach maja się odbyć konsultacje z przedstawicielem WFOŚiGW.
Realizacja zadań i zakupów ma odbyć się w 2024 roku. Najprawdopodobniej jednostki będą mogły robić zakupy na sprzęt do 10 000 złotych. Powyżej tej kwoty będzie potrzebny wkład własny w wysokości nawet 50%. Na takie wydatki nie stać ani jednostek ani gminy.
W kwietniu 2023 roku oddano do użytku remizę ze świetlicą w Ptaszkowie
Trwa budowa remizy w Pisarzowicach
Wcześniej do Ptaszkowa trawił Mercedes - średni wóz bojowy z PSP Kamienna Góra. OSP Pisarzowice pozyskały nowego średniego MAN'a. Przeprowadzono termomodernizacje remizy w Krzeszowie.
Walka o frekwencję; [news1185348]
gm. Bolesławiec
gm. Dzierżoniów
gm. Jerzmanowa
gm. Wąsosz
gm. Męcinka
m. Karpacz
gm. Kamienna Góra
m. Kudowa-Zdrój
gm. Kunice
gm. Platerówka
gm. Lubin
gm. Lwówek Śląski
gm. Cieszków
gm. Oleśnica
gm. Oława
gm. Gaworzyce
gm. Borów
gm. Miękinia
gm. Marcinowice
gm. Wisznia Mała
m. Szczawno-Zdrój
gm. Brzeg Dolny
gm. Czernica
gm. Ząbkowice Śląskie
gm. Zgorzelec
m. Złotoryja
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze