Reklama

Bitwa o Remizy: Wyniki ogłoszone! Gmina Kamienna Góra wygrała program frekwencyjny, dotacje dla jednostek OSP na terenie powiatu kamiennogórskiego

To już pewne. Gmina wiejska Kamienna Góra wygrała Bitwę o Remizy. Znamy nieoficjalny zakres dotacji!

W ramach działaj pro frekwencyjnych w wyborach parlamentarnych znalazł się program Bitwa o Remizy. Każda gmina do 20 000 mieszkańców w danym powiecie mogła wygrać 1 milion złotych na modernizację remizy ochotniczej straży pożarnej na swoim terenie. Dzisiaj (środa, 22 listopada) ogłoszono oficjalne wyniki. 

W całej Polsce dotacje otrzyma 314 gmin. Na terenie powiatu kamiennogórskiego bitwę wygrała gmina wiejska Kamienna Góra. Dotacje otrzymać będą mogły jednostki OSP z Ogorzelca, Leszczyńca, Pisarzowic, Janiszowa, Ptaszkowa i Krzeszowa.

Reklama

O podziale dotacji zdecydować ma powołany zespół złożony z przedstawicieli gminy, jednostek OSP, PSP oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zespół zakończy swoją pracę najpóźniej do 31 grudnia 2023. 

Podział dotacji w gminie gotowy?

Przymiarki do inwestycji w ramach Bitwy o Remizy trwają już od kilkunastu dni. Według jeszcze nieoficjalnych informacji 500 000 złotych przeznaczone będzie na termomodernizację trzech remiz - w Ogorzelcu, Leszczyńcu i Janiszowie. Pozostałe jednostki nie kwalifikują się do takich działań (czytaj poniżej). Dotacja ma pochodzić z WFOŚiGW.

Reklama

Kolejne 500 tysięcy złotych pochodzić ma z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W propozycjach kwota ta ma być podzielona po równo na sześć jednostek OSP z terenu gminy. 

W sprawie podziału dotacji spotkali się już prezesi sześciu gminnych jednostek OSP z przedstawicielem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze przy udziale przedstawiciela Urzędu Gminy. W najbliższych dniach maja się odbyć konsultacje z przedstawicielem WFOŚiGW. 

Realizacja zadań i zakupów ma odbyć się w 2024 roku. Najprawdopodobniej jednostki będą mogły robić zakupy na sprzęt do 10 000 złotych. Powyżej tej kwoty będzie potrzebny wkład własny w wysokości nawet 50%. Na takie wydatki nie stać ani jednostek ani gminy. 

Reklama

Duże inwestycje w gminie w OSP

W kwietniu 2023 roku oddano do użytku remizę ze świetlicą w Ptaszkowie

Zobacz także:

Trwa budowa remizy w Pisarzowicach

Wcześniej do Ptaszkowa trawił Mercedes - średni wóz bojowy z PSP Kamienna Góra. OSP Pisarzowice pozyskały nowego średniego MAN'a. Przeprowadzono termomodernizacje remizy w Krzeszowie. 

Więcej o Bitwie o Remizy:

Zobacz także:

Walka o frekwencję; [news1185348]

Kto wygrał Bitwę o Remizy na terenie województwa dolnośląskiego?

gm. Bolesławiec
gm. Dzierżoniów
gm. Jerzmanowa
gm. Wąsosz
gm. Męcinka
m. Karpacz
gm. Kamienna Góra
m. Kudowa-Zdrój
gm. Kunice
gm. Platerówka
gm. Lubin
gm. Lwówek Śląski
gm. Cieszków
gm. Oleśnica
gm. Oława
gm. Gaworzyce
gm. Borów
gm. Miękinia
gm. Marcinowice
gm. Wisznia Mała
m. Szczawno-Zdrój
gm. Brzeg Dolny
gm. Czernica
gm. Ząbkowice Śląskie
gm. Zgorzelec
m. Złotoryja

Miejsce zdarzenia mapa Kamienna Góra
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama