Ponad 56 mln zł trafi do samorządów z terenu powiatu kamiennogórskiego w ramach drugiej edycji programu inwestycji strategicznych Polski Ład. O wynikach programu informował dzisiaj starosta Jarosław Gęborys z przewodniczącą rady powiatu Edytą Wyrostek.
Powiat kamiennogórski otrzyma 13,75 mln zł. Pieniądze przeznaczone będą na remonty dróg (ul. Katowicka, Pisarzowice-Czarnów, Nagórnik, Ciechanowice, Dębrznik) oraz remontu w szkołach.
Do miasta Kamienna Góra trafi 14,987 mln zł na budowę basenów nad zalewem oraz budowę drogi na planowanym osiedlu przy ul. Krzeszowskiej.
Gmina wiejska Kamienna Góra otrzyma 10 mln zł na drogi w Ogorzelcu, Rędzinach, Ptaszkowie i Raszowie.
Do Lubawki trafi 8,075 mln zł na sieć wodociągowo- kanalizacyjną w Chełmsku Śląskim, Jarkowicach i Miszkowicach.
Gmina Marciszów otrzyma 9,5 mln zł na drogi i remont mostu nad Bobrem w Marciszowie.
W sumie samorządy z terenu powiatu kamiennogórskiego otrzymają 56,312 mln zł.
Wkład własny do tych zadań to 5-10%, na wyłonienie wykonawców samorządy mają mieć pół roku od otrzymania promesy, a na realizację inwestycji rok.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze