Radni miasta Kamienna Góra nie dokończyli dzisiejszej sesji. Chcą zmusić burmistrza do przygotowania uchwał umożliwiających przekazanie szpitalowi miliona złotych.
Już na początku obrad radny Wiesław Sobiechowski złożył wniosek o przerwę w obradach do czasu przygotowania przez burmistrza projektu zmian w budżecie, Wieloletni Planie Finansowym oraz w sprawie przekazania miliona złotych dla szpitala. Przed głosowaniem wniosku przewodnicząca ogłosiła przerwę w obradach. Kuluarowe dyskusje trwały ponad godzinę. Po wznowieniu obrad W. Sobiechowski wycofał wniosek, ale zapowiedział, że złoży po po przegłosowaniu wszystkich uchwał.
Radny dotrzymał słowa, po przegłosowaniu uchwał, a przed punktem Sprawy różne, wrócił do swojej propozycji. Zaproponował przerwę w obradach do jutra, do godziny 14. Rady chce w ten sposób dać burmistrzowi czas na przygotowanie uchwał. Większość rady (13 przy 2 wstrzymujących się) zgodzili się na takie rozwiązanie.
Miasto Kamienna Góra otrzymało 1 mln zł nagrody za najwyższy poziom wyszczepienia mieszkańców przeciwko covid-19. Początkowo radni chcieli przekazać ponad 800 tys. zł dla szpitala, dzisiaj mowa już byłą o całej nagrodzie. Powiatowy szpital jest jednym z czterech punktów szczepień przeciwko covid-19 działających na terenie Kamiennej Góry. Na przekazanie pieniędzy naciskają radni. Burmistrz mówi, że jest za, ale oczekuje od szpitala podpisania umowy z policją na badania osób zatrzymanych. W tej chwili takie badania wykonywane są w Kowarach, konieczność dowozu zatrzymanych do Kowar ogranicza liczbę policyjnych patroli na terenie powiatu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze