Gmina Lubawka we współpracy z czeskim miastem Zaclerz realizuje projektu pn. „Wspólne wędrówki szlakiem polsko-czeskiego pogranicza”. Projekt ma na celu ożywienie ruchu turystycznego na polsko-czeskim pograniczu, wzmocnienie więzi pomiędzy partnerami oraz ukazanie piękna naszych terenów. W ramach projektu wyprodukowany zostanie film promujący walory turystyczno- krajoznawcze pogranicza oraz wydana zostanie mapa turystyczna z opisem atrakcji, miejsc godnych uwagi i wartych obejrzenia, znajdujących się na terenach obu partnerów.
Głównym działaniem w projekcie jest przeprowadzenie pieszego rajdu polsko-czeskim pograniczem, na dystansie 24 i 60 km.
Rajd odbędzie się dnia 14 stycznia 2023 roku ze startem i metą na stadionie miejskim w Lubawce. Informujemy, że uruchomiliśmy zapisy na styczniowy rajd. Szczegóły w regulaminie. Serdecznie zapraszamy do udziału.
Projekt pn. „Wspólne wędrówki szlakiem polsko-czeskiego pogranicza” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze