W dniach 25-28 października 2022r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze: Joanna, Olga, Natalia, Kinga, Oliwia, Dominik, Wiktor, Daniel, wraz z opiekunami Katarzyną Adamczyk oraz Edytą Szeksztęło uczestniczyli w zgrupowaniu tanecznym "...w kręgu tańca 2022..." organizowanym przez ARTBALE Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki dzięki dofinansowaniu przez PFRON. Warsztaty taneczne odbywały się w pięknym ośrodku w Popowie, położonym w środku lasu.
Przez pięć dni nasi podopieczni poznawali i doskonalili różne techniki taneczne. Mieli przyjemność pracować i opracowywać układy taneczne pod okiem znakomitych instruktorów: Bożena Jakubczak, która uczyła i wprowadziła w tańce w kręgu pozwalające zrelaksować się i opanować emocje. Urszula Jarosiewicz – znakomita tancerka – zdradzała tajniki tańców cygańskich. Podczas wieczoru cygańskiego zaprezentowała sztukę cygańskiego tańca. Berenika Jakubczak – Rauze ukazała piękno baletu klasycznego oraz nauczyła tańczyć poloneza.
Każdego dnia uczniowie ciężko pracowali podczas warsztatów tanecznych, na których ćwiczyli układy choreograficzne przygotowane przez instruktorów. Mieli spotkanie z filmem, podczas którego poznali artystów niepełnosprawnych z całego świata. Wieczorami uczestniczyli w spotkaniach z muzyką aranżowanych przez Wiesława Jakubczaka, który rozweselał ich i wyzwalał w młodzieży pozytywną energię, mieli możliwość integrowania się z uczniami z innych placówek. Uczestnicy wieli także udział w zajęciach z mediacji, które uświadomiły im, jak ważne jest w życiu rozwijanie własnych pasji, uczenie się, przeżywanie radości oraz możliwość wyrażania siebie w pozawerbalnych technikach tanecznych. Nauczyli się otwartości, prezentowania siebie i pomagania innym. Mieli również możliwość podziwiać uroki otaczającej ich przyrody podczas spacerów, zabaw i gier organizowanych na powietrzu.
Wracając do domu zwiedzili centrum Warszawy, zobaczyliśmy Zamek Królewski, na Placu Zamkowym kolumnę króla Zygmunta III Wazy, Najstarszy i urokliwy plac Warszawy Rynek Starego Miasta. Pomnik Syrenki, która stała się godłem i opiekunką miasta.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze