W kończącym się roku zarząd oddziału kamiennogórskiego Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych zorganizował 64 imprezy. Dzisiaj (piątek, 18 grudnia) odbyło się podsumowanie szkolnego sezonu turystycznego.
W sali witrażowej kamiennogórskiego ratusza spotkali się młodzi turyści, ich opiekunowie, sponsorzy wypraw oraz organizatorzy. PTSM organizował wycieczki dzięki wsparciu z powiatu i miasta Kamienna Góra. Na szlak wyruszyło 1719 turystów.
Podczas podsumowania młodzi turyści odebrali odznaki zdobyte podczas tegorocznych wypraw. Zwiedzając nie tylko powiat kamiennogórski zdobywali punkty do odznak: Tropiciel Przyrody, Turysta Przyrodnik, Górskiej Odznaki Turystycznej, Młodzieżowej Odznaki Krajoznawczej i Regionalnej Odznaki Krajoznawczej.

Nagrodzeni zostali również najbardziej aktywni turyści, którzy uczestniczyli w minimum 10 wyprawach. Najwięcej ? 16 ? tras przebyli Konrad Dąbrowski (Szkoła Podstawowa nr 2) i Nikola Klimczak (Szkoła Podstawowa nr 1). Nagrodzone zostały również autorki kronik dokumentujących wyprawy.
Uroczystość prowadził Jerzy Rubach.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze