Reklama

Trzej Królowie w Chełmsku Śląskim

Do żywej szopki przy kościele parafialnym w Chełmsku Śląskim dotarł orszak Trzech Króli.

Tradycyjnie chełmski orszak wyruszył po mszy świętej. Wierni wyszli na rynek. Na głównym placu miejscowości do orszaku dołączyli Trzej Królowie na koniach. Taki orszak powrócił na teren parafii. Przy żywej szopce odtworzony został pokłon złożony przez mędrców Jezusowi. W Chełmsku świętą rodzinę odegrali parafianie. Zebrani odśpiewali również kolędy.

W tym roku przy żywej szopce zbierane były fundusze na malowanie wewnętrznych ścian w kościele św. Anny.

Reklama

Parafianie przygotowują żywą szopkę w Chełmsku Śląskim od 2008 roku. Pierwszy orszak zorganizowany został w 2009 roku. Dopóki Trzech Króli nie było dniem wolnym od pracy, inscenizacja odbywała się dwa razy dziennie, po porannej i wieczornej mszy.

Oceń burmistrza Lubawki Andrzeja Wojdyłę - 2025

Jak oceniasz burmistrza Lubawki Andrzeja Wojdyłę?

Miejsce zdarzenia mapa Kamienna Góra
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 06/01/2025 14:50
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama