06/01/2025 | Autor: Portal powiatowa.info | źródło: powiatowa.info
W Chełmsku Śląskim od lat żywa szopka przy kościele parafialnym przyciąga wiernych i turystów. Orszak Trzech Króli wyrusza po mszy, a na głównym placu dołączają do niego mędrcy na koniach. Wierni odgrywają pokłon Jezusowi, a zebrane datki służą na remont kościoła św. Anny. Inicjatywa trwa od 2008 r., a pierwszy orszak odbył się w 2009 r.