Reklama

Sybiracy w szkole

Wczoraj (poniedziałek, 25 października) Adam Mitelsztet i Wacław Kwieciński, przedstawiciele wałbrzyskiego koła Związku Sybiraków, gościli w Szkole Podstawowej im. Żołnierzy Sybiru w Lubawce.

Członkowie koła przeprowadzili lekcję żywej historii połączoną z odkrywaniem jej białych plam. Uczniowie zobaczyli prezentację multimedialną ?Sybiracy ? Pamiętamy? autorstwa Wacława Kwiecińskiego oraz film o żołnierzach Sybiru na frontach II wojny światowej. Zaprezentowane zostały również wspomnienia i wiersze Sybiraków. Zdobytą podczas spotkania wiedzę uczniowie sprawdzili podczas konkursu z nagrodami.

Goście obejrzeli szkolną Izbę Pamięci poświęconą Sybirakom.

fot. związek Sybiraków koło w Wałbrzychu

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama