Wczoraj (poniedziałek, 25 października) Adam Mitelsztet i Wacław Kwieciński, przedstawiciele wałbrzyskiego koła Związku Sybiraków, gościli w Szkole Podstawowej im. Żołnierzy Sybiru w Lubawce.
Członkowie koła przeprowadzili lekcję żywej historii połączoną z odkrywaniem jej białych plam. Uczniowie zobaczyli prezentację multimedialną ?Sybiracy ? Pamiętamy? autorstwa Wacława Kwiecińskiego oraz film o żołnierzach Sybiru na frontach II wojny światowej. Zaprezentowane zostały również wspomnienia i wiersze Sybiraków. Zdobytą podczas spotkania wiedzę uczniowie sprawdzili podczas konkursu z nagrodami.
Goście obejrzeli szkolną Izbę Pamięci poświęconą Sybirakom.
fot. związek Sybiraków koło w Wałbrzychu
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze