W tym roku obchodzona będzie 402. rocznica odnalezienia krzeszowskiej ikony. Ikona Matki Bożej Łaskawej ukryta została podczas najazdu Husytów. Odnaleziono ją, idąc za wskazaniem światła, 18 grudnia 1622 roku po prawie 200 latach. Od tego momentu 18 grudnia obchodzone jest Święto Światła.
W tym roku obchody rocznicy rozpoczną się o godzinie 17:00. Mszę odprawi bp Antoni Długosz z Częstochowy, po niej będzie nabożeństwo z udziałem reaktywowanego chóru parafialnego i Ikonopisarzy Diecezji Legnickiej, następnie koncert Filharmonii Dolnośląskiej, a po nim przed bazyliką spektakl „Światło i Dźwięk”. Fasada bazyliki będzie rozświetlana i rozbłyśnie tysiącem barw w takty muzyki.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze