W Krzeszowie odbyły się powiatowe uroczystości Dnia Strażaka. Swoje święto obchodzili zarówno strażacy zawodowi, jak i ochotnicy.
Uroczystości rozpoczęła msza święta w bazylice. Po niej uczestnicy przeszli na tzw. mały parking. W paradzie udział wzięła orkiestra dęta oraz poczty sztandarowe.
Podczas uroczystości wręczone zostały strażackie odznaczenia i awanse.
Druh Jan Kasprzyk otrzymał Odznakę Świętego Floriana "Za Zasługi dla Społeczności Lokalnej” przyznaną przez Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Odznaka wręczona została podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka .
Ogniomistrz Sebastian Zawierucha otrzymał Brązową Odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej przyznaną przez Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Druhowie Łukasz Król i Szczepan Sikora wyróżnieni zostali Złotymi Medalami za Zasługi dla Pożarnictwa nadanymi przez Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.
Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa uhonorowany został druh Mateusz Biroś.
Na stopień starszego brygadiera awansowana została brygadier Agnieszka Mendelska.
Kapitanem został młodszy kapitan Adrian Książek.
Stopień starszego aspiranta otrzymał aspirant Krzysztof Jała. Aspirantem został młodszy aspirant Bolesław Kolanko.
Starszymi ogniomistrzami zostali ogniomistrzowie Marcin Korkuć i Arkadiusz Mokrzycki.
Na stopień ogniomistrza awansowani zostali młodsi ogniomistrzowie Krzysztof Cisowski i Sebastian Zawierucha.
Stopień sekcyjnego uzyskali starsi strażacy Bartłomiej Jaworski i Piotr Kowalczyk.
Starszymi strażakami zostali strażacy Dawid Figura i Adrian Jaszczur.
Nagrodę za szczególne zaangażowanie podczas działań ratowniczo gaśniczych odebrał sekcyjny Piotr Kowalczyk.
W strażackich uroczystościach uczestniczyli samorządowcy oraz parlamentarzyści lub ich przedstawiciele.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze