Mszą świętą rozpoczęły się obchodu Święta Niepodległości w Lubawce. Druga część zaplanowana jest na wieczór w Domu Kultury.
Po mszy świętej z kościoła na rynek miał odbyć się przemarsz. W rzeczywistości wierni przeszli małymi grupkami. Osobno maszerował poczet sztandarowy OSP Lubawka. Na rynku, przy dźwiękach hymnu, na maszt wciągnięta została flaga. Krótkie przemówienie wygłosił burmistrz i proboszcz.
Zakończeniem pierwszej części obchodów był monodram dotyczący rotmistrza Pileckiego.
O godzinie 19 w Domu Kultury w Lubawce rozpocznie się Akademia Patriotyczna przygotowana przez mieszańców gminy.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze