Tradycyjnie w Chełmsku Śląskim uroczystości św. Krzysztofa, patrona kierowców, połączone są z odpustem na górze św. Anny.
Podobnie jak w latach ubiegłych, kierowcy chcący otrzymać błogosławieństwo ustawili swoje pojazdy wokół rynku. Podczas uroczystości zbierane były datki na zakup samochodów dla polskich misjonarzy.
Po błogosławieństwie z rynku wyruszyła procesja do kościoła św. Anny, przy którym odbywa się odpust. Tegoroczna procesja byłą wyjątkowo liczna. Przyłączyli się do niej harcerze, którzy obozują w pobliżu Chełmska i codziennie uczestniczyli w porannej mszy w kościele św. Anny.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze