Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Lubawka brały udział w ćwiczeniach na zbiorniku Bukówka. Z możliwości doskonalenia procedur ratownictwa wodnego skorzystali również strażacy z czeskiego Zaclerza.

Druhów z OSP wspierali strażacy z PSP Kamienna Góra. Ćwiczenia rozpoczęły się od nauki prawidłowego wodowania strażackich łodzi. Później przyszedł czas na zadania realizowane w wodzie i na brzegu. Ratownicy podejmowali z wody tonącego, ustawiali rękawy przeciwpowodziowe i zbiorniki na wodę, przepompowywali wodę. Na brzegu ćwiczyli również sprawianie drabin oraz pracę z pilarkami.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze