Dzisiaj rano z komendy Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze wyjechały dwa samochody wypełnione strażackim wyposażeniem. Transport trafi na Ukrainę.
Decyzję o przekazaniu części wyposażenia podjął komendant główny. Hełmy, węże, ubrania, pompy, prądownice przekazała jednostka PSP oraz jednostki OSP. Część sprzętu jest nowa, część używana. Wszystkie dary mają ważne certyfikaty dopuszczające do wykorzystania w akcjach ratowniczych. Przekazanie darów nie zmniejszy gotowości miejscowych jednostek. Przekazy sprzęt był zapasowym wyposażeniem.
Samochody z PSP Kamienna Góra wiozą przekazany sprzęt do Złotoryi. Stamtąd cały transport trafi na Ukrainę, która broni się przed agresją Rosji.
fot. facebook / 998 Kamienna Góra
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze