Jan Orzechowski, radny powiatu kamiennogórskiego, złożył w Parlamencie Europejskim petycję dotyczącą planowanego wznowienia wydobycia w kopalni w Olszynach. Dokument trafił już do komisji petycji.
"Zagrożenie dla środowiska, zdrowia publicznego i relacji transgranicznych" tak Jan Orzechowski zatytułował petycję. Dołączył do niej podpisy mieszkańców sprzeciwiających się reaktywowaniu kopalni oraz protestujących samorządowców polskich i czeskich. Jak mówi autor petycji, domaga się w niej wstrzymania wydania koncesji na wydobycie. Wskazuje, że podczas dotychczasowego rozpatrywania sprawy nikt nie poinformował czeskich gmin o planach wznowienia wydobycia. Radny wskazuje na negatywne oddziaływanie kopalni na przygraniczne tereny. Do granicy z Czechami od planowanej inwestycji jest tylko kilka kilometrów. Wracają również argumenty o negatywnym wpływie kopalni na ujęcia wody i rezerwaty przyrody.
Gdy petycja trafi do rejestru, będzie można się zapoznać z jej pełną treścią. Nie wiadomo czy i kiedy Parlament Europejski zajmie się złożonym dokumentem.
Zobacz także:
Zobacz także:
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze