Grupa radnych powiatu kamiennogórskiego zaproponowała przyjęcie sprzeciwu w sprawie uruchomienia kopalni w Olszynach i transportu urobku przez gminę Lubawka.
Zgodnie z projektem sprzeciw ma być wysłany do marszałka województwa dolnośląskiego. Jan Orzechowski wyjaśnił, że chodzi o niedopuszczenie do wznowienia wydobycia w kopalni w Olszynach.
Ewa Telega oświadczyła podczas obrad, że otrzymała odpowiedź ze starostwa dotyczącą wykonania ekspertyzy drogi Chełmsko Śląskie - Lubawka. Zgodnie z jej oczekiwaniami powiat nie ma pieniędzy na wykonania takiego opracowania. Nie dostała jednak informacji, ile taka ekspertyza może kosztować, a koszty gotowa jest pokryć gmina Lubawka. Radna prosiła też o wykonanie badania natężenia ruchu. Radna uznała, że pracownicy starostwa sami mogą policzyć, ile samochodów jeździ tą drogą.
Naczelnik wydziału starostwa przypomniała, że gmina nie może zapłacić za ekspertyzę drogi powiatowej. Szczegóły muszą być doprecyzowane między starostą a burmistrzem Lubawki.
Za przyjęciem uchwały zagłosowało 7 radnych, 5 było przeciwnych, 1 wstrzymał się od głosu.
Pod projektem podpisało się siedmioro radnych: Jan Orzechowski, Ewa Telega, Zofia Kolat, Grzegorz Rozwadowski, Andrzej Przybytek, Ewa Kulon, Jarosław Gęborys.
Zobacz także:
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze