Reklama

Spotkania z policjantami

W czerwcu kamiennogórscy i lubawscy policjanci regularnie spotykają się z uczniami lokalnych szkół, by porozmawiać o zagrożeniach, jakie mogą ich spotkać podczas okresu wakacyjnego. Nadrzędnym celem takich prelekcji jest poszerzenia kompetencji uczniów w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach w okresie wakacji, jak też ich bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie mogą utrwalić sobie przy okazji takich spotkań zasady bezpiecznego korzystania z kąpielisk podczas wakacji jak też przy tej okazji zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób obcych.

Tym razem funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawce kilkukrotnie odwiedzili Szkołę Podstawową w Lubawce, by móc spotkać się z uczniami klas od I - VIII. Spotkali się też z najmłodszymi w Szkole Podstawowej w Miszkowicach.

Pomimo tak poważnej i istotnej tematyki spotkania przebiegały w przyjaznej, swobodnej atmosferze. Był czas na wyjaśnienie wątpliwości i pytania indywidualne. Mamy nadzieję że zaowocuje ono większą odpowiedzialnością uczniów za swoje postępowanie i posłuży ich lepszemu przygotowaniu do życia w społeczeństwie.

Reklama

foto: KP Lubawka

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama