Reklama

Rocznica wyboru

Z jednodniowym opóźnieniem w Kamiennej Górze obchodzona byłą rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Obchody tradycyjnie odbyły się przy obelisku przy ul. Papieża Jana Pawła II.

Przy obelisku samorządowcy i mieszkańcy złożyli kwiaty i znicze. Honorową wartę pełnili młodzi strażacy. Na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież z Przedszkola nr 3 oraz szkół podstawowych z Ptaszkowa i SP nr 2 z Kamiennej Góry.

Na zakończenie uroczystości kibice Górnika Wałbrzych odpalili race.

W tym roku obchodzona była 44 rocznica wyboru polskiego kardynała na papieża. Karol Wojtyła został wybrany 16 października 1978 roku, przyjął imię Jana Pawła II.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama