Z jednodniowym opóźnieniem w Kamiennej Górze obchodzona byłą rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Obchody tradycyjnie odbyły się przy obelisku przy ul. Papieża Jana Pawła II.
Przy obelisku samorządowcy i mieszkańcy złożyli kwiaty i znicze. Honorową wartę pełnili młodzi strażacy. Na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież z Przedszkola nr 3 oraz szkół podstawowych z Ptaszkowa i SP nr 2 z Kamiennej Góry.
Na zakończenie uroczystości kibice Górnika Wałbrzych odpalili race.
W tym roku obchodzona była 44 rocznica wyboru polskiego kardynała na papieża. Karol Wojtyła został wybrany 16 października 1978 roku, przyjął imię Jana Pawła II.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze