Reklama

Rocznica śmierci

Dzisiaj przypada rocznica śmierci majora Józefa Sierocińskiego. Oficjalnych obchodów nie zaplanowano, ale grób oficera odwiedzają osoby zaangażowane w kultywowanie pamięci o nim.

Józef Sierociński był jednym z organizatorów Błękitnej Armii tworzonej z polskich imigrantów podczas I wojny światowej. Po II wojnie światowej mieszkał w Kamiennej Górze. Zmarł 2 stycznia 1955 roku. Po latach jego grób na kamiennogórskim cmentarzu odnaleźli Jan Lubieniecki i Bogdan Adamus.

W rocznicę śmierci znicz na grobie oficera zapaliła m.in. młodzież z klasy mundurowej z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama