Dzisiaj przypada rocznica śmierci majora Józefa Sierocińskiego. Oficjalnych obchodów nie zaplanowano, ale grób oficera odwiedzają osoby zaangażowane w kultywowanie pamięci o nim.
Józef Sierociński był jednym z organizatorów Błękitnej Armii tworzonej z polskich imigrantów podczas I wojny światowej. Po II wojnie światowej mieszkał w Kamiennej Górze. Zmarł 2 stycznia 1955 roku. Po latach jego grób na kamiennogórskim cmentarzu odnaleźli Jan Lubieniecki i Bogdan Adamus.
W rocznicę śmierci znicz na grobie oficera zapaliła m.in. młodzież z klasy mundurowej z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze