Program i kandydaci Stowarzyszenia Regionalnego DIALOG w wyborach do Rady Miejskiej w Kamiennej Górze - Cele i Działania dla Rozwoju Miasta, Dialog z Mieszkańcami - Wybory 2024

Andrzej Grzyb – okręg nr 3 (ulice: Boczna, Browarowa, Krótka, Łużycka, Mickiewicza, Młyńska, Muzealna, Okrzei, Plac Browarowy, Plac Wolności, Rybna, Słowiańska, Spacerowa, Żytnia)

- 63 lata, żonaty, radny miasta Kamienna Góra obecnej kadencji, inżynier budownictwa, specjalista z zakresu zarządzania i wyceny nieruchomości, audytor energetyczny.
Absolwent: Politechniki Śląskiej, Politechniki Wrocławskiej, Wyższej Szkoły Handlu i Finansów  Międzynarodowych w Warszawie oraz Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, były pracownik: Politechniki Wrocławskiej, Urzędu Gminy w Kamiennej Górze oraz Spółki Mieszkaniowej w Kamiennej Górze.

Wiesław Sobiechowski — okręg nr 4 (ulice: Jesionowa, Katowicka, Legnicka, Mała, Napoleońska, Na Wzgórzu, Osiedle Antonówka, Polna, Ptasia, Zamkowa)

- żonaty, dwie dorosłe córki, posiada duże doświadczenie samorządowe, radny czterech  kadencji, długoletni pracownik straży pożarnej, główny obszar działalności samorządowej to pomoc  mieszkańcom miasta będącym w trudnej sytuacji mieszkaniowej oraz dbałość o rozwój i estetykę miasta.

Violetta Majak – okręg nr 5 (ulice: Władysława Broniewskiego, Papieża Jana Pawła II, Henryka Sienkiewicza, Piotra Ściegiennego)

- mężatka, mama dwojga dzieci, osoba bezpartyjna, prywatnie i zawodowo związana z Kamienną Górą, magister ekonomii, finansista i podatkowiec;  radna Rady Miasta dwóch ostatnich kadencji, od 2021 roku Przewodnicząca Rady, przewodnicząca Komisji Budżetu, Strategii i Rozwoju, twórczyni Budżetu Obywatelskiego Kamiennej Góry, nauczyciel dyplomowany Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących, egzaminator w zawodzie.  Główne obszary  zainteresowań w pracy samorządowej to:  finanse publiczne, analiza płynności finansowej miasta, inwestycje miejskie i ich efektywność, polityka senioralna i młodzieżowa, wsparcie kamiennogórskich przedsiębiorców, możliwości pozyskiwania inwestorów, bezpieczeństwo mieszkańców.

Janusz Jarosz — okręg nr 8 (ulice: Adama Asnyka, Jeleniogórska 31 – 65, Magazynowa, Nadrzeczna, Przemysłowa, Zielona)

- radny dwóch kadencji, społecznik, pełnomocnik osób niepełnosprawnych w latach 2016 – 2021, wolontariusz PP3, zajął  I miejsce w plebiscycie Gazety Wrocławskiej Osobowość Roku 2017 w działalności społecznej, Przewodniczący Rady Miasta w latach 2018 – 2021, główny obszar  działalności samorządowej to: profilaktyka zdrowotna poprzez finansowanie programów prozdrowotnych, działania na rzecz osób wykluczonych społecznie, integracja osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym.

Jacek Bruździak — okręg nr 11 (ulice: Jana Kilińskiego, Piastowska, Marii Skłodowskiej – Curie, Romualda Traugutta)

- żonaty, dwóch dorosłych synów, radny pięciu kadencji, absolwent  Uniwersytetu Wrocławskiego, długoletni nauczyciel i dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze, instruktor od ponad trzydziestu lat prowadzący młodzieżowy zespół teatralny, główne obszary działalności samorządowej: edukacja, kultura, sport szkolny, miejskie inwestycje, ochrona środowiska, działania integrujące społeczność lokalną, współpraca między samorządami lokalnymi, promocja miasta.

Deklaracja programowa Komitetu Wyborczego Stowarzyszenia Regionalnego „DIALOG”

Stowarzyszenie Regionalne „Dialog” tworzy Komitet Wyborczy nie identyfikujący się z żadną partią polityczną. Po raz pierwszy powstał dwadzieścia sześć lat temu i od tego czasu skupia wokół siebie ludzi, dla których ważna jest praca dla miasta i powiatu, a nie działanie w imię interesów partyjnych. Komitet Wyborczy był i jest otwarty dla ludzi aktywnych, godnych zaufania i rzetelnych. Łączy osoby różnych środowisk, profesji i zainteresowań. Kandydaci Stowarzyszenia Regionalnego „Dialog” są gwarancją spokojnych i skutecznych rozmów, rozwiązywania rzeczywistych problemów, jakie stoją przed samorządami. Są gwarancją zmian i postępu w Kamiennej Górze. Dowód takiej postawy daliśmy dotychczasową działalnością, podczas której społeczeństwo mogło już nas ocenić za pracę na jego rzecz.
Oddanie przez mieszkańców Kamiennej Góry głosów na kandydatów Komitetu Wyborczego Stowarzyszenia Regionalnego „Dialog” przyczyni się do kontynuowania wielu rozpoczętych prac i zmian na lepsze w naszym mieście.
I tym razem również nie będą to zmarnowane głosy. 
MIASTU POTRZEBNY JEST DIALOG!

Kierunki naszych działań:

  • pozyskiwanie środków unijnych i krajowych służących rozwojowi miasta,
  • odblokowanie sprzedaży mieszkań komunalnych,
  • utrzymanie komunikacji miejskiej,
  • usprawnienie transportu i komunikacji poprzez dalsze remonty dróg,
  • remonty miejskich obiektów sportowych, oświatowych i rekreacyjnych,
  • dbałość o finanse miasta,
  • racjonalna gospodarka odpadami, ochrona środowiska, 
  • dbałość o czystość powietrza poprzez wymianę nieekologicznych źródeł ciepła,
  • poprawa estetyki i czystości miasta,
  • rozwój oświaty, kultury, sportu i turystyki,
  • profilaktyka zdrowotna poprzez finansowanie programów prozdrowotnych,
  • działania na rzecz osób wykluczonych społecznie,
  • działania na rzecz aktywizacji seniorów,
  • integracja osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym,
  • poprawa stanu bezpieczeństwa  poprzez wspieranie działań szpitala, policji, straży pożarnej,
  • promocja miasta wspólnie z powiatem oraz miastami partnerskimi.

 

Miejsce zdarzenia mapa Kamienna Góra
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: Materiał sfinansowany przez KW "DIALOG" Aktualizacja: 08/03/2024 13:44

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się