Od 1 kwietnia strażacy z jednostek OSP działających na terenie gminy Lubawka będą otrzymywać wyższy ekwiwalent.
Nowe kwoty ekwiwalentu to 25 zł za każdą rozpoczętą godzinę akcji oraz za zabezpieczenie powiatu. Za udział w ćwiczeniach organizowanych przez PSP, gminę lub uprawnione podmioty strażacy otrzymywać będą 13 złotych za rozpoczętą godzinę. Kandydaci na strażaków biorący udział w szkoleniu podstawowym otrzymają 7 zł za godzinę. W przypadku wykonywania działań zleconych przez burmistrza np. zabezpieczaniu imprez ekwiwalent wynosić będzie 20 zł.
Radni Lubawki przyjęli uchwałę jednogłośnie. Głosowało 12 radnych, 1 był nieobecny, 2 nie brało udziału w głosowaniu, bo są strażakami.
Zobacz także:
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze