Miasto Kamienna Góra otrzymało pozwolenie na budowę kładki pieszo-rowerowej nad ścieżką rowerową w rejonie ulicy Słowackiego.
- Obecny wiadukt jest w katastrofalnym stanie. Ząb czasu poważnie naruszył kamienne podpory tego obiektu. Trzeba je będzie rozebrać – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.
Nową konstrukcję wykona firma „Bisek – Asfalt” z Kostomłotów, która już przebudowała ul. Wrzosową i aktualnie pracuje przy przebudowie ul. Śląskiej. W kolejce czeka remont ul. Różanej i budowa wiaduktu przy ul. Słowackiego.
Koszt przebudowy ulic i postawienia wiaduktu wyniesie 14,6 mln złotych, z czego miasto Kamienna Góra pozyskało 12,7 mln złotych z rządowego programu „Polski Ład”.
W ciągu ostatnich czterech lat udało się poprawić stan 14 ulic w Kamiennej Górze.
Przebudowano ul. Papieża Jana Pawła II; przebudowano ul. Korczaka; przebudowano ul. Sportową; przebudowano ul. Cegielnianą; przebudowano ul. Jedwabną; wyremontowano ul. Fabryczną; przebudowano część ul. Towarowej; przebudowano ul. Ściegiennego; przebudowano ul. Jesionową; przebudowano drogę dojazdową do ul. Waryńskiego; przebudowano ul. Parkową oraz zbudowano parkingi przy ul. Lubawskiej i Fornalskiej; wybudowano drogę wewnętrzną łączącą ul. Księcia Bolka I z ul. Wałbrzyską; wybudowano chodnik przy ulicy Bohaterów Getta; wybudowano ul. Wrzosową.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze