Reklama

Pozwolenie na kładkę

Miasto Kamienna Góra otrzymało pozwolenie na budowę kładki pieszo-rowerowej nad ścieżką rowerową w rejonie ulicy Słowackiego.

- Obecny wiadukt jest w katastrofalnym stanie. Ząb czasu poważnie naruszył kamienne podpory tego obiektu. Trzeba je będzie rozebrać – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.

Nową konstrukcję wykona firma „Bisek – Asfalt” z Kostomłotów, która już przebudowała ul. Wrzosową i aktualnie pracuje przy przebudowie ul. Śląskiej. W kolejce czeka remont ul. Różanej i budowa wiaduktu przy ul. Słowackiego.

Koszt przebudowy ulic i postawienia wiaduktu wyniesie 14,6 mln złotych, z czego miasto Kamienna Góra pozyskało 12,7 mln złotych z rządowego programu „Polski Ład”.

Reklama

W ciągu ostatnich czterech lat udało się poprawić stan 14 ulic w Kamiennej Górze.

Przebudowano ul. Papieża Jana Pawła II; przebudowano ul. Korczaka; przebudowano ul. Sportową; przebudowano ul. Cegielnianą; przebudowano ul. Jedwabną; wyremontowano ul. Fabryczną; przebudowano część ul. Towarowej; przebudowano ul. Ściegiennego; przebudowano ul. Jesionową; przebudowano drogę dojazdową do ul. Waryńskiego; przebudowano ul. Parkową oraz zbudowano parkingi przy ul. Lubawskiej i Fornalskiej; wybudowano drogę wewnętrzną łączącą ul. Księcia Bolka I z ul. Wałbrzyską; wybudowano chodnik przy ulicy Bohaterów Getta; wybudowano ul. Wrzosową.
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama