Podczas dzisiejszej sesji radni powiatu kamiennogórskiego zapoznali się z podsumowaniem działań w roku 2023. Wyrazili również ocenę zarządu.
W tym roku w starostwie doszło do wyjątkowej sytuacji. Podsumowanie roku 2023 dotyczy działania zarządu poprzedniej kadencji. Sprawozdania przedstawił nowy zarząd, powołany po wyborach samorządowych.
Przez prawie 2 godziny raport o stanie powiatu przedstawiała starosta Małgorzata Krzyszkowska, w poprzedniej kadencji wicestarosta. W debacie o przedstawieniu dokumentu głos zabrał jedynie Andrzej Mankiewicz, obecnie wicestarosta, w poprzedniej kadencji radny, przewodniczący rady. Zaproponował, aby w kolejnych raportach znalazły się informacje o problemach i oczekiwaniach jednostek, a nie tylko o sukcesach.
Za udzieleniem zarządowi powiatu wotum zaufania zagłosowało 14 radnych, nikt nie był przeciwko, nikt się nie wstrzymał.
Sprawozdanie finansowe za 2023 rok przedstawił skarbnik Zbigniew Lipień. Budżet powiatu uchwalony został 31 stycznia 2023 roku. Zakładał dochody w wysokości 70 mln zł, wydatki miały osiągnąć 77 mln zł. Budżet był 36 razy zmieniany. Ostatecznie plan dochodów ustalony został na poziomie 69,3 mln zł, wydatków 76,6 mln zł. Po podsumowaniu roku okazało się, że wydatki wykonane zostały w wysokości 68 mln zł, czyli 98% planu. Natomiast wydatki osiągnęły 73,7 mln zł, czyli 96% planu.
Za przyjęciem sprawozdania finansowego zagłosowało 15 radnych, nikt nie był przeciwko nikt się nie wstrzymał od głosu.
Podobnie przebiegło głosowanie nad udzieleniem absolutorium zarządowi. Za zagłosowało 15 radnych, nikt nie był przeciwko, nikt się nie wstrzymał od głosu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze