Ochotnicza Straż Pożarna z Pisarzowic poinformował o pierwszym w tym roku wyjeździe do pożaru nieużytków. W lutym okres gaszenia pożarów traw rozpoczęła OSP Marciszów.
Aktualizacja 19:50
Wiecorem OSP Pisarzowice ponownie pojechało w kierunku Raszowa. Tym razem paliły się trawy wzdłuż drogi dojazdowej do wsi.

Oryginalna informacja
Wiosną duże siły strażackie skierowane są na gaszenie pożarów traw. Wypalanie nieużytków jest szkodliwe dla środowiska i nielegalne. Grozi za nie m.in. utrata unijnych dopłat. Coroczne akcje informacyjne i edukacyjne niewiele dają. Wiosną trawy nadal płoną.
Strażacy z Pisarzowic gasili dzisiaj pożar nieużytków w okolicach Raszowa.
fot. strazpisarzowice.pl
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze