Reklama

Ponad milion złotych na finansowanie linii autobusowych w powiecie kamiennogórskim

Ponad milion złotych na sfinansowanie pięciu linii komunikacji autobusowej pozyskał powiat kamiennogórski. Połączenia obsługiwać będzie PKS Kamienna Góra.

Powiat wybrał PKS Kamienna Góra jako operatora zbiorowego transporty publicznego. W ramach umowy z wojewodą, z rządowego programu powiat pozyskał 3 zł do każdego wykonanego wozokilometr. Z własnego budżetu musi dołożyć 30 groszy do kilometra. Umowa podpisana została na 2 lata. Rocznie, w ramach programu, autobusy mają przejechać ok. 400 tys. km. Pozyskane pieniądze nie pokryją pełnych kosztów realizacji połączeń, ale pozwolą na zmiejszenie straty.

Reklama

W ramach programu realizowane będą linie z Kamiennej Góry do Ogorzelca, Świdnika przez Marciszów, Jarkowic przez Lubawkę i dwie do Okrzeszyna jedna przez Krzeszów druga przez Lubawkę.

Na razie nie wiadomo, czy pozyskane pieniądze pozwolą na zwiększenie ilości połączeń na tych trasach.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama