Reklama

Otwarcie remizy i 80-lecie OSP Pisarzowice

17 maja 2025 w Pisarzowicach oficjalnie przecięto wstęgę otwierając nową remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Pisarzowicach.

Pomysł budowy remizy padła wiele lat temu. Niestety na kolejne pomysły nie było finansowania. Dopiero 7 lipca 2022 roku udało się podpisać umowę w przetargu na budowę nowego obiektu. Obiekt powstał pod koniec 2024 roku. Przez kolejne miesiące trwały odbiory techniczne oraz przygotowanie strażaków do pełnienia służby z nowego obiektu.

Remiza została wykonana głównie dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład. Gmina Kamienna Góra otrzymał 3 825 000 złotych z tego programu na cztery zadania: budowa budynku remizy OSP w Pisarzowicach, budowa budynku socjalnego przy boisku sportowym w Leszczyńcu, przebudowa budynku gospodarczego z adaptacją na świetlicę wiejską w Lipienicy oraz modernizacja budynku Urzędu Gminy Kamienna Góra z zagospodarowaniem przyległego terenu i dostosowaniem do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami.

Reklama

Podczas apelu przed zebranymi wystąpiły przedszkolaki z Pisarzowic. Członkowie OSP Pisarzowice odebrali medale i odznaczenia nadane przez Zarząd Główny, Zarząd Wojewódzki i Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Klucze do nowej remizy odebrał naczelnik jednostki druh Tomasz Niezgoda.

Po oficjalnym otwarciu druhowie zaprosili zaproszonych gości na zwiedzanie obiektu oraz poczęstunek.

Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej nadało Złoty Znak Związku OSP RP druhowi Stanisławowi Krokowi.

Reklama

Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej nadało Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa druhnie Katarzynie Krok oraz Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa dh Piotrowi Jaksoniowi, dh Mateuszowi Jaworskiemu i dh Mariuszowi Zielińskiemu.

Prezydium Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Kamiennej Górze nadało złotą odznakę Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza druhowi Dawidowi Kwietniowi i druhowi Mateuszowi Kwietniowi.

Reklama

Prezydium Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Kamiennej Górze nadało odznakę za wysługę lat: Zdzisławowi Ałaszkiewiczowi- 50 lat, Stanisławowi Krokowi- 45 lat, Romanowi Kurnycie- 35 lat, Mariuszowi Olejarzowi- 35 lat, Tomaszowi Niezgodzie- 25 lat, Sławomirowi Cebuli- 20 lat, Jakubowi Janikowi- 20 lat, Mateuszowi Janikowi- 20 lat, Pawłowi Krokowi- 20 lat, Mateuszowi Jaworskiemu- 15 lat, Katarzynie Krok- 15 lat, Bartłomiejowi Łukasikowi- 15 lat, Marcinowi Skrzypcowi- 15 lat, Natalii Jaworek- 10 lat i Mariuszowi Zielińskiemu- 10 lat.

Miejsce zdarzenia mapa Kamienna Góra
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 17/05/2025 21:52
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama